YS Tech USA EYW12038024BM-12
Mfr. Part # :
EYW12038024BM-12
Description
E-SERIES FAN MEDIUM SPEED W/PWM
DataSheet
EYW12038024BM-12 PDF
Price is not available, please RFQ
EYW12038024BM-12 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:24VDC
  • Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
  • Width:38.00mm
  • Air Flow:194.0 CFM (5.43m³/min)
  • Static Pressure:1.150 in H2O (286.5 Pa)
  • Features:-
  • Noise:60.4dB(A)
  • Power (Watts):28.8 W