YS Tech USA XYW03628012BSS-12
Manufacturer :
YS Tech USA
Mfr. Part # :
XYW03628012BSS-12
Description
X-SERIES FAN SUPER SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
XYW03628012BSS-12 PDF
Price is not available, please RFQ
XYW03628012BSS-12 Tech Specifications
  • Series:XYW03628
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:12VDC
  • Size / Dimension:Square - 36mm L x 36mm H
  • Width:28.00mm
  • Air Flow:25.0 CFM (0.700m³/min)
  • Static Pressure:2.600 in H2O (647.7 Pa)
  • Bearing Type:Ball
  • Fan Type:Tubeaxial
  • Features:-
  • Noise:63.0dB(A)
  • Power (Watts):12 W