YS Tech USA EYW08032012BH-EAH-12
Manufacturer :
YS Tech USA
Mfr. Part # :
EYW08032012BH-EAH-12
Description
E-SERIES FAN HIGH SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
EYW08032012BH-EAH-12 PDF
Price is not available, please RFQ
EYW08032012BH-EAH-12 Tech Specifications
  • Series:EYW08032
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:12VDC
  • Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
  • Width:32.00mm
  • Air Flow:75.2 CFM (2.11m³/min)
  • Static Pressure:1.260 in H2O (313.9 Pa)
  • Bearing Type:Ball
  • Fan Type:Tubeaxial
  • Features:-
  • Noise:56.7dB(A)
  • Power (Watts):7.8 W