YS Tech USA EYW12038024BS-12
Mfr. Part # :
EYW12038024BS-12
Description
E-SERIES FAN EXTRA HIGH W/PWM
DataSheet
EYW12038024BS-12 PDF
Price is not available, please RFQ
EYW12038024BS-12 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Voltage - Rated:24VDC
  • Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
  • Width:38.00mm
  • Air Flow:275.6 CFM (7.72m³/min)
  • Static Pressure:2.400 in H2O (597.8 Pa)
  • Features:-
  • Noise:69.2dB(A)
  • Power (Watts):69.6 W