iWave Systems IW-G37M-SM04-4L002G-E008G-BIA
Manufacturer :
iWave Systems
Mfr. Part # :
IW-G37M-SM04-4L002G-E008G-BIA
Description
I.MX 8M NANO QUAD SODIMM SOM
Catalog
Single Board Computers (SBCs), Computer On Module (COM)
DataSheet
IW-G37M-SM04-4L002G-E008G-BIA PDF
Price is not available, please RFQ
IW-G37M-SM04-4L002G-E008G-BIA Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Core Processor:ARM® Cortex®-A53, ARM® Cortex®-M7
  • Speed:1.5GHz
  • Number of Cores:5
  • Power (Watts):-
  • Cooling Type:-
  • Size / Dimension:2.66" x 1.46" (67.60mm x 37mm)
  • Form Factor:-
  • Expansion Site/Bus:I²C, SPI, UART
  • RAM Capacity/Installed:2GB/0GB
  • Storage Interface:eMMC, MicroSD
  • Video Outputs:DSI, MIPI-CSI
  • Ethernet:10/10/100Mbps (1), GbE
  • USB:USB OTG (1)
  • RS-232 (422, 485):-
  • Digital I/O Lines:-
  • Analog Input:Output:-
  • Watchdog Timer:No
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C