Wickmann / Littelfuse IXYT30N450HV
Mfr. Part # :
IXYT30N450HV
Description
IGBT
DataSheet
IXYT30N450HV PDF
Price is not available, please RFQ
IXYT30N450HV Tech Specifications
  • Series:XPT™
  • IGBT Type:-
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):4500 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):60 A
  • Current - Collector Pulsed (Icm):200 A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:3.9V @ 15V, 30A
  • Power - Max:430 W
  • Switching Energy:-
  • Input Type:Standard
  • Gate Charge:88 nC
  • Td (on/off) @ 25°C:38ns/168ns
  • Test Condition:960V, 30A, 10Ohm, 15V
  • Reverse Recovery Time (trr):-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)