Rochester Electronics FD600R17KE3B2NOSA1
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
FD600R17KE3B2NOSA1
Description
FD600R17 - IGBT MODULE
DataSheet
FD600R17KE3B2NOSA1 PDF
Price is not available, please RFQ
FD600R17KE3B2NOSA1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • IGBT Type:-
  • Configuration:Single Chopper
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1.7 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):-
  • Power - Max:4.3 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.45V @ 15V, 600A
  • Current - Collector Cutoff (Max):5 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:54 nF @ 25 V
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:No
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C