Rochester Electronics FZ800R33KL2CNOSA1
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
FZ800R33KL2CNOSA1
Description
IGBT MODULE
Catalog
Transistors - IGBTs - Modules
DataSheet
FZ800R33KL2CNOSA1 PDF
Price is not available, please RFQ
FZ800R33KL2CNOSA1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Obsolete
  • IGBT Type:-
  • Configuration:-
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):3.3 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):1.5 A
  • Power - Max:9.8 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:3.65V @ 15V, 800A
  • Current - Collector Cutoff (Max):5 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:97 nF @ 25 V
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:No
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)