Rochester Electronics F450R12KS4B11BOSA1
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
F450R12KS4B11BOSA1
Description
F450R12 - IGBT MODULE
Catalog
Transistors - IGBTs - Modules
DataSheet
F450R12KS4B11BOSA1 PDF
Price is not available, please RFQ
F450R12KS4B11BOSA1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • IGBT Type:-
  • Configuration:Three Phase Inverter
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1.2 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):70 A
  • Power - Max:355 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:3.75V @ 15V, 50A
  • Current - Collector Cutoff (Max):1 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:3.4 nF @ 25 V
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:Yes
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C