Rochester Electronics FF200R12MT4BOMA1
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
FF200R12MT4BOMA1
Description
IGBT MODULE
DataSheet
FF200R12MT4BOMA1 PDF
Price is not available, please RFQ
FF200R12MT4BOMA1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • IGBT Type:Trench Field Stop
  • Configuration:2 Independent
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1.2 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):-
  • Power - Max:1.05 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.15V @ 15V, 200A
  • Current - Collector Cutoff (Max):1 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:14 nF @ 25 V
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:Yes
  • Operating Temperature:-40°C ~ 150°C