Rochester Electronics FP50R07N2E4B11BOSA1
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
FP50R07N2E4B11BOSA1
Description
FP50R07 - IGBT MODULE
DataSheet
FP50R07N2E4B11BOSA1 PDF
Price is not available, please RFQ
FP50R07N2E4B11BOSA1 Tech Specifications
  • Configuration:Three Phase Inverter
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):650 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):70 A
  • Power - Max:-
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:1.95V @ 15V, 50A
  • Current - Collector Cutoff (Max):1 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:3.1 nF @ 25 V
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:Yes
  • Operating Temperature:-40°C ~ 150°C