IR (Infineon Technologies) F3L200R12N2H3B47BPSA1
Mfr. Part # :
F3L200R12N2H3B47BPSA1
Description
IGBT MOD 1200V 200A 20MW ECONO
DataSheet
F3L200R12N2H3B47BPSA1 PDF
Price is not available, please RFQ
F3L200R12N2H3B47BPSA1 Tech Specifications
  • Series:EconoPACK™2
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • IGBT Type:-
  • Configuration:Three Level Inverter
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1200 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):200 A
  • Power - Max:20 mW
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.15V @ 15V, 150A
  • Current - Collector Cutoff (Max):1 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:-
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:Yes
  • Operating Temperature:-40°C ~ 150°C