IR (Infineon Technologies) FS35R12W1T4BOMA1
Mfr. Part # :
FS35R12W1T4BOMA1
Description
IGBT MOD 1200V 65A 225W
DataSheet
FS35R12W1T4BOMA1 PDF
Price is not available, please RFQ
FS35R12W1T4BOMA1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Configuration:Three Phase Inverter
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1200 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):65 A
  • Power - Max:225 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.25V @ 15V, 35A
  • Current - Collector Cutoff (Max):1 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:2 nF @ 25 V
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:Yes
  • Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)