Rochester Electronics FZ600R12KP4HOSA1
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
FZ600R12KP4HOSA1
Description
FZ600R12 - IGBT MODULE
DataSheet
FZ600R12KP4HOSA1 PDF
Price is not available, please RFQ
FZ600R12KP4HOSA1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Configuration:Single
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1.2 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):600 A
  • Power - Max:-
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.05V @ 15V, 600A
  • Current - Collector Cutoff (Max):5 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:42 nF @ 25 V
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:No
  • Operating Temperature:-40°C ~ 150°C