Rochester Electronics FF800R12KE3NOSA1
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
FF800R12KE3NOSA1
Description
FF800R12 - INSULATED GATE BIPOLA
Catalog
Transistors - IGBTs - Modules
DataSheet
FF800R12KE3NOSA1 PDF
Price is not available, please RFQ
FF800R12KE3NOSA1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • IGBT Type:-
  • Configuration:Single
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1.2 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):1.2 A
  • Power - Max:3.9 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.15V @ 15V, 800A
  • Current - Collector Cutoff (Max):5 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:57 nF @ 25 V
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:No
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C