Rochester Electronics FZ800R45KL3B5NOSA2
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
FZ800R45KL3B5NOSA2
Description
FZ800R45 - IGBT MODULE
Catalog
Transistors - IGBTs - Modules
DataSheet
FZ800R45KL3B5NOSA2 PDF
Price is not available, please RFQ
FZ800R45KL3B5NOSA2 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • IGBT Type:Trench Field Stop
  • Configuration:Half Bridge
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):4.5 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):1.6 A
  • Power - Max:9 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.85V @ 15V, 800A
  • Current - Collector Cutoff (Max):5 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:3.1 nF @ 25 V
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:No
  • Operating Temperature:-50°C ~ 125°C