Rochester Electronics IFF450B12ME4S8PB11BPSA1
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
IFF450B12ME4S8PB11BPSA1
Description
IFF450B12 - IGBT MODULE
DataSheet
IFF450B12ME4S8PB11BPSA1 PDF
Price is not available, please RFQ
IFF450B12ME4S8PB11BPSA1 Tech Specifications
  • Series:EconoDUAL™ 3
  • Package:Bulk
  • Configuration:Half Bridge
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1.2 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):450 A
  • Power - Max:20 mW
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.1V @ 15V, 450A
  • Current - Collector Cutoff (Max):3 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:-
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:Yes
  • Operating Temperature:-40°C ~ 150°C