Wickmann / Littelfuse IXXN110N65C4H1
Mfr. Part # :
IXXN110N65C4H1
Description
IGBT MOD 650V 210A 750W SOT227B
Catalog
Transistors - IGBTs - Modules
DataSheet
IXXN110N65C4H1 PDF
Price is not available, please RFQ
IXXN110N65C4H1 Tech Specifications
  • Series:XPT™, GenX4™
  • IGBT Type:PT
  • Configuration:Single
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):650 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):210 A
  • Power - Max:750 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.35V @ 15V, 110A
  • Current - Collector Cutoff (Max):50 µA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:3.69 nF @ 25 V
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:No
  • Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)