IR (Infineon Technologies) F3L15R12W2H3B27BOMA1
Mfr. Part # :
F3L15R12W2H3B27BOMA1
Description
IGBT MOD 1200V 20A 145W
DataSheet
F3L15R12W2H3B27BOMA1 PDF
Price is not available, please RFQ
F3L15R12W2H3B27BOMA1 Tech Specifications
  • IGBT Type:-
  • Configuration:3 Independent
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1200 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):20 A
  • Power - Max:145 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.4V @ 15V, 15A
  • Current - Collector Cutoff (Max):1 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:875 pF @ 25 V
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:Yes
  • Operating Temperature:-40°C ~ 150°C