Rochester Electronics DF120R12W2H3B27BOMA1
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
DF120R12W2H3B27BOMA1
Description
DF120R12W - IGBT MODULE
Catalog
Transistors - IGBTs - Modules
DataSheet
DF120R12W2H3B27BOMA1 PDF
Price is not available, please RFQ
DF120R12W2H3B27BOMA1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • IGBT Type:-
  • Configuration:Three Phase Inverter
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1.2 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):50 A
  • Power - Max:180 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.4V @ 15V, 40A
  • Current - Collector Cutoff (Max):1 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:2.35 nF @ 25 V
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:Yes
  • Operating Temperature:-40°C ~ 150°C