STMicroelectronics A2C25S12M3
Manufacturer :
STMicroelectronics
Mfr. Part # :
A2C25S12M3
Description
IGBT MOD 1200V 25A 197W ACEPACK2
Catalog
Transistors - IGBTs - Modules
DataSheet
A2C25S12M3 PDF
Price is not available, please RFQ
A2C25S12M3 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • IGBT Type:Trench Field Stop
  • Configuration:Three Phase Inverter with Brake
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1200 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):25 A
  • Power - Max:197 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.45V @ 15V, 25A
  • Current - Collector Cutoff (Max):100 µA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:1550 pF @ 25 V
  • Input:Three Phase Bridge Rectifier
  • NTC Thermistor:Yes
  • Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)