Rochester Electronics FF300R12KT3EHOSA1
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
FF300R12KT3EHOSA1
Description
FF300R12 - IGBT MODULE
DataSheet
FF300R12KT3EHOSA1 PDF
Price is not available, please RFQ
FF300R12KT3EHOSA1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • IGBT Type:-
  • Configuration:2 Independent
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1.2 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):480 A
  • Power - Max:1.45 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.15V @ 15V, 300A
  • Current - Collector Cutoff (Max):5 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:21 nF @ 25 V
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:No
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C