IR (Infineon Technologies) FD800R33KF2CKNOSA1
Manufacturer :
IR (Infineon Technologies)
Mfr. Part # :
FD800R33KF2CKNOSA1
Description
IGBT MODULE 3300V 9600W
Catalog
Transistors - IGBTs - Modules
DataSheet
FD800R33KF2CKNOSA1 PDF
Price is not available, please RFQ
FD800R33KF2CKNOSA1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Last Time Buy
  • IGBT Type:-
  • Configuration:Single Chopper
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):3300 V
  • Current - Collector (Ic) (Max):-
  • Power - Max:9600 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:4.25V @ 15V, 800A
  • Current - Collector Cutoff (Max):5 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce:100 nF @ 25 V
  • Input:Standard
  • NTC Thermistor:No
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C