Vishay / Siliconix VQ1004P-2
Manufacturer :
Vishay / Siliconix
Mfr. Part # :
VQ1004P-2
Description
MOSFET N-CH 60V 0.4A TO-205
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
VQ1004P-2 PDF
Price is not available, please RFQ
VQ1004P-2 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Obsolete
  • FET Type:-
  • Technology:-
  • Drain to Source Voltage (Vdss):-
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:-
  • Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):5V, 10V
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs:-
  • Vgs(th) (Max) @ Id:-
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:-
  • Vgs (Max):±20V