Central Semiconductor CDM22010-650 SL
Manufacturer :
Central Semiconductor
Mfr. Part # :
CDM22010-650 SL
Description
MOSFET N-CH 650V 10A TO220
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
DataSheet
CDM22010-650 SL PDF
Price is not available, please RFQ
CDM22010-650 SL Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • FET Type:N-Channel
  • Technology:MOSFET (Metal Oxide)
  • Drain to Source Voltage (Vdss):650 V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:10A (Ta)
  • Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):10V
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs:1Ohm @ 5A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id:4V @ 250µA
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:20 nC @ 10 V
  • Vgs (Max):30V
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:1168 pF @ 25 V
  • FET Feature:-
  • Power Dissipation (Max):2W (Ta), 156W (Tc)
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)