Central Semiconductor CDM4-600LR TR13 PBFREE
Manufacturer :
Central Semiconductor
Mfr. Part # :
CDM4-600LR TR13 PBFREE
Description
MOSFET N-CH 600V 4A DPAK
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
DataSheet
CDM4-600LR TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
CDM4-600LR TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • FET Type:N-Channel
  • Technology:MOSFET (Metal Oxide)
  • Drain to Source Voltage (Vdss):600 V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:4A (Tc)
  • Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):10V
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs:950mOhm @ 2A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id:4V @ 250µA
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:11.59 nC @ 10 V
  • Vgs (Max):30V
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:328 pF @ 100 V
  • FET Feature:-
  • Power Dissipation (Max):38W (Tc)
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)