Panasonic 2SK303100L
Manufacturer :
Panasonic
Mfr. Part # :
2SK303100L
Description
MOSFET N-CH 100V 15A U-G1
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
DataSheet
2SK303100L PDF
Price is not available, please RFQ
2SK303100L Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • FET Type:N-Channel
  • Technology:MOSFET (Metal Oxide)
  • Drain to Source Voltage (Vdss):100 V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:15A (Tc)
  • Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):4V, 10V
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs:135mOhm @ 8A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id:2.5V @ 1mA
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:-
  • Vgs (Max):±20V
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:300 pF @ 10 V
  • FET Feature:-
  • Power Dissipation (Max):1W (Ta), 20W (Tc)
  • Operating Temperature:150°C (TJ)