NXP Semiconductors MRF101AN-START
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Mfr. Part # :
MRF101AN-START
Description
MRF101AN RF ESSENTIALS COMPONENT
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
DataSheet
MRF101AN-START PDF
Price is not available, please RFQ
MRF101AN-START Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Transistor Type:LDMOS
  • Frequency:1.8MHz ~ 250MHz
  • Gain:21.1dB
  • Voltage - Test:50 V
  • Current Rating (Amps):10µA
  • Noise Figure:-
  • Current - Test:100 mA
  • Power - Output:115W
  • Voltage - Rated:133 V