Central Semiconductor CP710V-MPSA92-CT20
Manufacturer :
Central Semiconductor
Mfr. Part # :
CP710V-MPSA92-CT20
Description
TRANS PNP 1=20PCS
Catalog
Transistors - Bipolar (BJT) - Single
DataSheet
CP710V-MPSA92-CT20 PDF
Price is not available, please RFQ
CP710V-MPSA92-CT20 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Transistor Type:PNP
  • Current - Collector (Ic) (Max):500 mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):300 V
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:500mV @ 2mA, 20mA
  • Current - Collector Cutoff (Max):250nA (ICBO)
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:25 @ 30mA, 10V
  • Power - Max:-
  • Frequency - Transition:50MHz
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)