Central Semiconductor CP310-MPSA42-CT20
Manufacturer :
Central Semiconductor
Mfr. Part # :
CP310-MPSA42-CT20
Description
TRANS NPN 1=20PCS
Catalog
Transistors - Bipolar (BJT) - Single
DataSheet
CP310-MPSA42-CT20 PDF
Price is not available, please RFQ
CP310-MPSA42-CT20 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Transistor Type:NPN
  • Current - Collector (Ic) (Max):500 mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):300 V
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:500mV @ 2mA, 20mA
  • Current - Collector Cutoff (Max):100nA (ICBO)
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:40 @ 30mA, 10V
  • Power - Max:-
  • Frequency - Transition:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)