Panasonic DSC300100L
Manufacturer :
Panasonic
Mfr. Part # :
DSC300100L
Description
TRANS NPN 50V 0.1A SSSMINI3
Catalog
Transistors - Bipolar (BJT) - Single
DataSheet
DSC300100L PDF
Price is not available, please RFQ
DSC300100L Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Discontinued at Digi-Key
  • Transistor Type:NPN
  • Current - Collector (Ic) (Max):100 mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):50 V
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:300mV @ 10mA, 100mA
  • Current - Collector Cutoff (Max):100µA
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:210 @ 2mA, 10V
  • Power - Max:100 mW
  • Frequency - Transition:150MHz
  • Operating Temperature:150°C (TJ)