Metelics (MACOM Technology Solutions) MRF10350
Manufacturer :
Metelics (MACOM Technology Solutions)
Mfr. Part # :
MRF10350
Description
RF TRANS NPN 65V 355E-01
Catalog
Transistors - Bipolar (BJT) - RF
DataSheet
MRF10350 PDF
Price is not available, please RFQ
MRF10350 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Transistor Type:NPN
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):65V
  • Frequency - Transition:-
  • Noise Figure (dB Typ @ f):-
  • Gain:9dB
  • Power - Max:350W
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:20 @ 5A, 5V
  • Current - Collector (Ic) (Max):31A
  • Operating Temperature:200°C (TJ)