Central Semiconductor CMKT5089M10 TR PBFREE
Manufacturer :
Central Semiconductor
Mfr. Part # :
CMKT5089M10 TR PBFREE
Description
TRANS 2NPN 25V 0.05A SOT363
Catalog
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
DataSheet
CMKT5089M10 TR PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
CMKT5089M10 TR PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Transistor Type:2 NPN (Dual)
  • Current - Collector (Ic) (Max):50mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):25V
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:500mV @ 1mA, 10mA
  • Current - Collector Cutoff (Max):50nA (ICBO)
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:400 @ 100µA, 5V
  • Power - Max:350mW
  • Frequency - Transition:50MHz
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)