Central Semiconductor MMPQ3906 TR13
Manufacturer :
Central Semiconductor
Mfr. Part # :
MMPQ3906 TR13
Description
TRANSISTOR PNP QUAD 16SOIC
Catalog
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
DataSheet
MMPQ3906 TR13 PDF
Price is not available, please RFQ
MMPQ3906 TR13 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Transistor Type:4 PNP (Quad)
  • Current - Collector (Ic) (Max):200mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):40V
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:400mV @ 5mA, 50mA
  • Current - Collector Cutoff (Max):-
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:100 @ 10mA, 1V
  • Power - Max:1W
  • Frequency - Transition:450MHz
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)