WeEn Semiconductors Co., Ltd BTA312-800CT/DG,12
Mfr. Part # :
BTA312-800CT/DG,12
Description
TRIAC 3QUAD 100A 800V TO-220AB
DataSheet
BTA312-800CT/DG,12 PDF
Price is not available, please RFQ
BTA312-800CT/DG,12 Tech Specifications
  • Series:*
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Triac Type:-
  • Voltage - Off State:-
  • Current - On State (It (RMS)) (Max):-
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):-
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):-