WeEn Semiconductors Co., Ltd BTA410X-600ET,127
Mfr. Part # :
BTA410X-600ET,127
Description
TRIAC SENS GATE 600V 10A TO220F
DataSheet
BTA410X-600ET,127 PDF
Price is not available, please RFQ
BTA410X-600ET,127 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Triac Type:Logic - Sensitive Gate
  • Voltage - Off State:600 V
  • Current - On State (It (RMS)) (Max):10 A
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):1.5 V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):100A, 110A
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max):10 mA
  • Current - Hold (Ih) (Max):15 mA
  • Configuration:Single
  • Operating Temperature:150°C (TJ)