WeEn Semiconductors Co., Ltd BTA310X-600E,127
Mfr. Part # :
BTA310X-600E,127
Description
TRIAC 600V 10A TO220F
DataSheet
BTA310X-600E,127 PDF
Price is not available, please RFQ
BTA310X-600E,127 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Triac Type:Standard
  • Voltage - Off State:600 V
  • Current - On State (It (RMS)) (Max):10 A
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):1.5 V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):85A, 93A
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max):10 mA
  • Current - Hold (Ih) (Max):15 mA
  • Configuration:Single
  • Operating Temperature:125°C (TJ)