Powerex, Inc. T7H8105504DN
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Mfr. Part # :
T7H8105504DN
Description
SCR PHASE CTRL MOD 550A 1000V
Catalog
Thyristors - SCRs - Modules
DataSheet
T7H8105504DN PDF
Price is not available, please RFQ
T7H8105504DN Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Structure:-
  • Number of SCRs, Diodes:-
  • Voltage - Off State:-
  • Current - On State (It (AV)) (Max):-
  • Current - On State (It (RMS)) (Max):-
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):-
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max):-
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):-