Wickmann / Littelfuse K1500GAP
Mfr. Part # :
K1500GAP
Description
SIDAC 140-170V 1A DO15
DataSheet
K1500GAP PDF
Price is not available, please RFQ
K1500GAP Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Box (TB)
  • Part Status:Active
  • Voltage - Breakover:140 ~ 170V
  • Current - Breakover:10 µA
  • Current - Hold (Ih) (Max):150 mA
  • Current - Peak Output:1 A
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)