Powerex, Inc. PM50RLA120
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Mfr. Part # :
PM50RLA120
Description
MOD IPM L-SER 7PAC 1200V 50A
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
PM50RLA120 PDF
Price is not available, please RFQ
PM50RLA120 Tech Specifications
  • Series:Intellimodâ„¢
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Type:IGBT
  • Configuration:3 Phase
  • Current:50 A
  • Voltage:1.2 kV
  • Voltage - Isolation:2500VDC