Powerex, Inc. PM75RLA060
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Mfr. Part # :
PM75RLA060
Description
MOD IPM L-SERIES 600V 75A
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
PM75RLA060 PDF
Price is not available, please RFQ
PM75RLA060 Tech Specifications
  • Series:Intellimodâ„¢
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Type:IGBT
  • Configuration:3 Phase
  • Current:75 A
  • Voltage:600 V
  • Voltage - Isolation:2500VDC