Powerex, Inc. PM75CSA120
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Mfr. Part # :
PM75CSA120
Description
MOD IPM 3-PHASE IGBT 1200V 75A
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
PM75CSA120 PDF
Price is not available, please RFQ
PM75CSA120 Tech Specifications
  • Series:Intellimodâ„¢
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Type:IGBT
  • Configuration:3 Phase
  • Current:75 A
  • Voltage:1.2 kV