Powerex, Inc. PP600D060
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Mfr. Part # :
PP600D060
Description
IGBT ASSY H-BRIDGE 600V 600A
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
PP600D060 PDF
Price is not available, please RFQ
PP600D060 Tech Specifications
  • Series:POW-R-PAK™
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:IGBT
  • Configuration:Half Bridge Inverter
  • Current:600 A
  • Voltage:600 V
  • Voltage - Isolation:2500VDC