Powerex, Inc. PM300DSA120
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Mfr. Part # :
PM300DSA120
Description
MOD IPM DUAL 1200V 300A
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
PM300DSA120 PDF
Price is not available, please RFQ
PM300DSA120 Tech Specifications
  • Series:Intellimodâ„¢
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Type:IGBT
  • Configuration:1 Phase Inverter
  • Current:300 A
  • Voltage:1.2 kV