Powerex, Inc. PSS30S92F6-AG
Mfr. Part # :
PSS30S92F6-AG
Description
MOD IPM 6-PAC 30A 600V DIP
DataSheet
PSS30S92F6-AG PDF
Price is not available, please RFQ
PSS30S92F6-AG Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Configuration:3 Phase
  • Current:30 A
  • Voltage:600 V
  • Voltage - Isolation:1500Vrms
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:25-PowerDIP Module (1.134", 28.80mm)