Powerex, Inc. PSS30S71F6
Mfr. Part # :
PSS30S71F6
Description
MOD IPM 6-PAC 30A 600V DIP
DataSheet
PSS30S71F6 PDF
Price is not available, please RFQ
PSS30S71F6 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Configuration:3 Phase
  • Current:30 A
  • Voltage:600 V
  • Voltage - Isolation:2500Vrms
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:38-PowerDIP Module (1.413", 35.90mm)