IR (Infineon Technologies) IKCM15H60GAXKMA2
Manufacturer :
IR (Infineon Technologies)
Mfr. Part # :
IKCM15H60GAXKMA2
Description
IFPS MODULES 24MDIP
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
IKCM15H60GAXKMA2 PDF
Price is not available, please RFQ
IKCM15H60GAXKMA2 Tech Specifications
  • Series:CIPOS™
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Type:IGBT
  • Configuration:3 Phase
  • Current:15 A
  • Voltage:600 V
  • Voltage - Isolation:2000Vrms
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)