Micro Commercial Components (MCC) BZT52B4V3JS-TP
Manufacturer :
Micro Commercial Components (MCC)
Mfr. Part # :
BZT52B4V3JS-TP
Description
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323
DataSheet
BZT52B4V3JS-TP PDF
Price is not available, please RFQ
BZT52B4V3JS-TP Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.3 V
  • Tolerance:±2.09%
  • Power - Max:200 mW
  • Impedance (Max) (Zzt):84 Ohms
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:2.7 µA @ 1 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)