Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor BZX84C10LT3G
Manufacturer :
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Mfr. Part # :
BZX84C10LT3G
Description
DIODE ZENER 10V 225MW SOT23-3
DataSheet
BZX84C10LT3G PDF
Price is not available, please RFQ
BZX84C10LT3G Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Obsolete
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz):10 V
  • Tolerance:±6%
  • Power - Max:225 mW
  • Impedance (Max) (Zzt):20 Ohms
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:200 nA @ 7 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)