Rectron USA BZX84B13
Manufacturer :
Rectron USA
Mfr. Part # :
BZX84B13
Description
DIODE ZENER 13V 350MW SOT-23
DataSheet
BZX84B13 PDF
Price is not available, please RFQ
BZX84B13 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz):13 V
  • Tolerance:±2%
  • Power - Max:350 mW
  • Impedance (Max) (Zzt):30 Ohms
  • Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 8 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA